Nadszedł czas, aby pożegnać się z tymi standardowymi uchwytami w łopatki wentylacji. Teraz nadszedł moment, abyś wybrał uchwyt do telefonu, który jest idealnie dopasowany do Ciebie i Twojego samochodu.
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nowe przepisy w Anglii wprowadzają zakaz wieszania rzeczy na szybie przedniej i lusterku.

2019-08-05
Nowe przepisy w Anglii wprowadzają zakaz wieszania rzeczy na szybie przedniej i lusterku.
Podczas nowelizacji przepisów zwrócono uwagę na często pomijany potencjalny czynnik wielu kolizji, ściśle związany z widocznością. Pomijając czynnik pogodowy ,który właśnie z widocznością jako pierwszy przychodzi Nam na myśl, jest również czynnik ludzki polegający na upodobaniu do wieszania ozdób na lusterku wstecznym oraz powszechnym przekonaniu o najbardziej optymalnym miejscu dla naszych coraz to większych smartfonów/tabletów czyli na szybie przedniej zwanej też czołową. Sama nazwa umiejscowienia ,,SZYBA CZOŁOWA'' znajduje się w centralnym punkcie przodu samochodu, za jej pośrednictwem wypełniamy nasz obowiązek czyli :

,,Art 3. ust. 1 Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga – szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem za-kłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę.''

Przez działanie polegające na świadomym bądź nie świadomym ograniczeniu widoczności, rozumie się również jako jego zaniechanie. Teraz pojawia się pytanie: Czy umieszczając nasz 5 calowy smartfon w centralnym punkcie szyby, możemy zaniechać tego obowiązku ,a następnie nie wziąć tego czynnika pod wzgląd podczas domniemania przyczyny kolizji/wypadku? Potencjalnie, tak. Po kolizji często nie pamiętamy co dokładnie się wydarzyło ,bo po prostu ,,działo się to szybko'' lecz może własnie chodziło o tą widoczność ? Oczywiście, możemy zamontować nasz smartfon bliżej lewego słupka lecz wtedy łatwo o stłuczkę przy prostym lewo skręcie ,gdyż nadal cześć szyby jest zasłonięta. Reasumując - Sprzęt umieszczany na szybie przedniej znacznie ogranicza widoczność i to jest fakt! Z ratunkiem przychodzą uchwyty montowane do kratki wentylacji czyli na wszechobecny MAGNES. Niestety to rozwiązanie również niesie ze sobą konsekwencje polegające na tym iż nawet podczas gwałtownego hamowania ,a co gorsze kolizji nasz telefon może zmienić się w niebezpieczny przedmiot ,który zagrozi bezpieczeństwu wszystkim uczestnikom podróży, wystarczy ,że po prostu ,,odpadnie''. Magnesy pozostawmy tam gdzie ich miejsce - czyli na lodówce. Gdy wchodzi w grę bezpieczeństwo Nas samych ,a szczególnie naszej rodziny, winniśmy wybrać profesjonalne rozwiązanie takie jakim jest BRODIT. Umiejscowienie podstawy ProClip - sprawdzone pod względem bezpieczeństwa, wykonane z materiału ABS ,który nie pęka, nie ogranicza widoczności. Uchwyt BRODIT - Wykonany z materiału ABS, nie pęka, nie posiada ostrych krawędzi bądź elementów ,które potencjalnie mogą uszkodzić strukturę ciała podczas kolizji, telefon po dobraniu odpowieniego mocowania nie wysunie się z uchwytu nawet podczas kolizji. Oszczędności mogą się zemścić, dlatego też polecamy przyjrzenie się akcesoriom jakie oferujemy.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych modeli ProClip-ów:

ProClip do Ford Focus 11-14
ProClip do BMW seria 3 F30, F31 12-19

Zaufane Opinie IdoSell
4.99 / 5.00 7358 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Zakup w pełni zgodny z opisem . Dostawa bardzo szybka. Polecam sklep i pozdrawiam
2024-06-18
Wszystko extra, szybko i sprawnie.
pixel